زیاد طول کشیده است؟ صفحه بارگذاری را ببندید.

بررسی فیلم بادیگارد,ترور دکتر (قسمت دوم)

در قسمت قبلی تا زمانی که مردم به سمت بالگرد هجوم می آورند (و عدم نیاز به حضور بالگرد) را بررسی کردیم, در این قسمت به ادامه ماجرا می پردازیم

بازهم صحبت های مشاور و اشتباه تاکتیکی حیدر
01
در این قسمت ,مشاور از دکتر میخواهد با مردم دیدار کند که البته دور از ذهن هم نیست ,دکتر در این فیلم به عنوان رئیس جمهور آینده معرفی میشود و دور از شان ایشان است که بدون دیدار با مردمی که بخاطر دیدن وی آمده اند منطقه را ترک کند ,بالگردی که مردم را به اینجا کشانده حالا میتواند یک ابزار تاکتیکی باشد ,کافی است که حیدر دکتر را در بالگرد بنشاند و از خلبان بخواهد که آماده پرواز گردد , با این کار احتمالاَ مردم متفرق خواهند شد و حیدر میتواند دیدار مردمی را خیلی زود به پایان برساند و دکتر تنها با دونفر دربالگرد دیدار کند و به آنها بگوید بخاطر دیدار شما پرواز را به تاخیر انداخته است .

همچنین حیدر می بایست به دکتر در رابطه با حفظ جان اخطار دهد ,دکتر با رفتار خود جان دیگران را هم به خطر می اندازد !

«… وَ لاَ تَقْتُلُواْ أَنفُسَکُمْ…: …. و خودتان را مکشید…» قرآن کریم نساء ۲۹

پیشگیری همیشه بهتر از یک پاسخ سخت
02

نکته اول) حیدر مهاجم را مورد ضرب گلوله قرار می دهد ,اما تروریست دوم از فاصله دور با ریموت بمب را منفجر میکند , در ادامه فیلم حیدر اعتراف میکند که بعد از آن دنبال نفر دوم بوده است (زیرا این روش در دنیا معمول است و سابقه زیادی دارد ,تروریست اگر دچار تردید شود یا مورد ضرب گلوله قرار گیرد نفر دوم ,چاشنی را منفجر میکند ) اما سال هاست که دستگاهی بدین منظور تولید شده که در این امواج اختلال ایجاد میکند , و دیگر ریموت کار نمیکند .


نکته دوم )  حیدر از مردم میخواهد که به زمین بخوابند ,به الیاس میگوید که به سمت هلیکوپتر برود , بعد به سمت تروریست شلیک میکند ,در دنیای واقعی تمام این موارد بسیار بعید است ,به نظر اینجانب بهترین کاری که حیدر میتواند بکند این است که به سمت مهاجم بدود ,و جلوی نزدیک شدن وی را بگیرد ,در حالی که به سمت او می دود “شلیک” کند.

03

نکته سوم )حیدر بعد از اینکه مهاجم را مورد ضرب قرار می دهد . تقریبا ۱۷ ثانیه طول میکشد تا تروریست دوم چاشنی را منفجر میکند , حتی ۱ سوم این زمان هم کافی است تا حیدر پشت به بمب ,مدیر را بر روی زمین پرت کند (با علم بر اینکه حیدر احتمال می دهد تروریست دومی هم باشد )با این کار جان VIP حفظ می شد .

البته همانطور که در کتاب محافظان شخصی توضیح دادم در این مواقع سیستم شناختی بدن غیرفعال می شود,یعنی آن لحظه بسیار سخت است که فکر کنیم و بدن تنها آماده فرار یا دفاع می شود (دفاعی که از قبل تمرین شده باشد)حالا باید چیکار کرد ؟ تک تک موارد از قبل می بایست بررسی و تمرین شده باشد .

04

نکته چهارم ) در کار حفاظت همیشه موارد پیچیده و سخت پیش می آید ,این موارد میتواند از ایستادن پشت چراغ قرمز ,ترکیدن تایر خودرو شروع شود و تا حمله تروریستی شدت یابد ,بعد از حمله حیدر بسیار آشفته است . اگر مهاجم دومی وجود داشت و بعد از انفجار حمله میکرد تمام گروه را میتوانست سلاخی کند .

قسمت سوم جمعه ۱۴ آبان در وب سایت آکادمی بادیگارد ایبو

نویسنده : میلاد ولیئی ,نویسنده کتاب بادیگارد و محافظان شخصی

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر
10 دقیقه مشاوره رایگان ویژه شما
آخرین دوره آموزشی بادیگارد دیپلماتیک سال 1395
ظرفیت باقیمانده 3 نفر
آخرین دوره آموزشی با شهریه 800 دلاری
10005574
1
را به
عدد
پـــیامـــــک کنـــــــــید

شما هم میتوانید در این دوره همراه ما باشید
عضویت رایگان در انجمن بادیگارد IBO
اطلاع از آخرین دوره های آموزشی بادیگاردی و مشاوره رایگان
عضویت در خبرنامه آکادمی بادیگارد ایبو تنها با ارسال عدد 1 به شماره
10 دقیقه مشاوره رایگان ویژه شما

10005574

دریافت رایگان بسته آموزشی بادیگارد
دانلود رایگان کتاب آموزش بادیگارد
10 دقیقه مشاوره رایگان ویژه شما

جهت دانلود عدد 1 را به 10005574 پیامک نمایید

کانال رسمی آکادمی IBO در تلگرام
10 دقیقه مشاوره رایگان ویژه شما
هر هفته یک محصول آموزشی با تخفیف 60 درصد
مقالات آموزشی رایگان ویژه اعضا
اطلاع از دوره های آموزشی و اخبار آکادمی
ibobodyguards@
Telegram.me/ibobodyguards